Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Dnia 11 kwietnia 2018 r. w Siedlcach odbył się finał XII OGÓLNOPOLSKIEJ FRANCISZKAŃSKIEJ OLIMPIADY WIEDZY O ŚW. MAKSYMILIANIE. Olimpiada przeznaczona była dla uczniów szkół gimnazjalnych z całej Polski. Udział w konkursie był indywidualny. Przedmiotem tegorocznych zmagań olimpiady była książka o. Alberta Wojtczaka „Ojciec Maksymilian Maria Kolbe”; „ABC Rycerstwa Niepokalanej” i Ewangelia według św. Łukasza. Olimpiada odbywała się w trzech etapach:
- etap I (szkolny) - 6 grudnia 2017 roku;
- etap II (diecezjalny) - 8 marca 2018 roku;
- etap III (finał ogólnopolski) - 11 kwietnia 2018 roku.

W etapie szkolnym i diecezjalnym I miejsce zajęła Dominika Dymek, a finale zajęła III miejsce w całej Polsce. Do Olimpiady przygotowywał Ks. Kamil Kozakowski.

Opracowanie:  Gimnazjum im. C. K. Norwida w Bielsku