Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

            W ramach projektu edukacyjnego "Ilustracje do lektur gimnazjalnych" grupa projektowa z klasy 2b ogłosiła konkurs plastyczny o zasięgu szkolnym. Uczniowie mieli za zadanie zilustrować w dowolnej technice dowolną lekturę omawianą w gimnazjum. Prace uczniów gimnazjum gromadzono w pracowni języka polskiego od listopada 2015 r. do końca lutego 2016r. W marcu br. powstała wystawa 22 prac plastycznych. Ilustracje oznaczone były numerami. W dniu 22 marca odbyło się głosowanie publiczności tzn. wszystkich uczniów gimnazjum na najlepszą pracę plastyczną.

Oceny prac dokonała także komisja konkursowa  w składzie: 

1. Dyrektor gimnazjum Pani Ewa Warabida.

2. Opiekunka projektu edukacyjnego Pani dr Wioletta Żórawska.

3. Nauczyciel muzyki Pan Jarosław Miszewski.

Po głosowaniu grupa projektowa szybko zliczyła i opublikowała wyniki głosowania, które wyglądały następująco:

I miejsce – 47 głosów uzyskała praca nr 2 autorstwa Krzysztofa Kamińskiego ucznia klasy 2b.

II miejsce – 36 głosów uzyskała praca nr 10 wykonana przez Wiktorię Rogowską uczennicę klasy 3c.

III miejsce – 24 głosy uzyskała praca nr 8 w wykonaniu Patrycji Bilickiej uczennicy klasy 3a.

Następnie swoje wyniki ogłosiła komisja konkursowa I i III miejsce pokrywało się z werdyktem publiczności. Natomiast II miejsce komisja przyznała Alicji Zyzner uczennicy klasy 1d.

Dyplomy reprodukcjami  grafik profesora Alojzego Balcerzaka z książki "Bielski Norwid" autorstwa Pani dr Wioletty Żórawskiej zaprojektowane przez  Łukasza Fabrykiewicza z klasy 2b otrzymali wszyscy uczestnicy konkursu.

Był to ciekawy i fajny pomysł.

                                                            Autor: Krzysztof Kamiński klasa II B