Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Tablica On i my, która znajduje się na szkolnym korytarzu od 12 marca 2016 r. jest efektem pracy wykonanej w ramach projektu edukacyjnego. Pomysłodawcą  aktualizacji dotychczasowej tablicy  był Krzysztof Kamiński z klasy II B. Idea szybko przerodziła się w projekt edukacyjny On i my, czyli Norwid na szkolnej tablicy. Pierwszym  krokiem, jakiego się podjęliśmy w styczniu było zapoznanie się z instrukcją i harmonogramem działania. Naszym celem było pogłębianie wiedzy o postaci Cypriana Kamila Norwida i jego twórczości.

Wyszliśmy z założenia, że  nowa tablica informacyjna może  zainspirować naszych kolegów, jeśli zaprezentujemy ciekawie materiał. Następnie gromadziliśmy wszelkie potrzebne materiały (tj. zdjęcia, teksty, przeglądaliśmy przydatne linki). Kolejnym etapem pracy grupy projektowej było stworzenie opisu i oprawy graficznej wybranych elementów i obrazowych ekspozycji. Uznaliśmy, że  tablica w formie mapy mentalnej spełni najlepiej nasz założony cel. Dzięki takiemu rozwiązaniu osiągnęliśmy przejrzystość pracy oraz uprzystępniliśmy najważniejsze i ciekawe informacje. Centralnym punktem jest  portret Norwida w nowoczesnej aranżacji Pani Lidii Gajek, która zawodowo zajmuje się grafiką komputerową. Zgodnie z założeniami projektu chcieliśmy zamieścić na tablicy nie tylko to, co dotychczas udało nam się osiągnąć razem w szkole, tj.  laureatów konkursów i  zdjęcia z apeli szkolnych, a także mszy świętych. Pokazaliśmy Wam drodzy koledzy, że Norwid był nie tylko  oryginalnym poetą,  pisarzem, ale miał w swoim dorobku  także oryginalne rysunki, grafiki, na które warto zwrócić uwagę. Możecie też zobaczyć, że poezję Norwida włączyli do swego repertuaru wybitni kompozytorzy i cenione zespoły. Tablica została stworzona także dla uczczenia 195. rocznicy urodzin Norwida, która przypada 21 września 2016 roku. Sądzę, że  stanowi ona  dobry przewodnik, dla tych którzy chcą wiedzieć więcej o swoim patronie.

 

                                                           Tekst: Patrycja Bilicka kl. III a

Grupa projektowa:

1.      Bilicka Patrycja III a

2.      Kamiński Krzysztof II b

3.      Kozakiewicz Aleksandra II b

4.      Marzec Marcin III c

5.      Olszewski Jakub III a

6.      Rogowska Wiktoria III c

Opiekun projektu: Pani Wioletta Żórawska