Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

1 kwietnia w Gimnazjum im. C. K. Norwida w Bielsku odbyły się VIII Targi Edukacyjne pod honorowym patronatem Wójta Gminy Bielsk Józefa Jerzego Rozkosz. Hasłem przewodnim tegorocznego spotkania było „Praca wartością człowieka”.  Na zaproszenie odpowiedziały 24 szkoły ponadgimnazjalne, stawiły się również Wojewódzki Urząd Pracy, Powiatowy Urząd Pracy, Młodzieżowe Biuro Pracy, Młodzieżowe Centrum Kariery, Mobilne Centrum Informacji oraz Hufiec Pracy. Targi skierowane były do tegorocznych absolwentów gimnazjów, którzy stoją przed pierwszym trudnym dorosłym wyborem oraz rodziców. Gimnazjum w Bielsku w swoich murach gościło gimnazja z Ciachcina, ze Starych Proboszczewic, Radzanowa, Gozdowa, Łęga Probostwa, Bulkowa i Staroźreb.
Ideą targów było przybliżenie młodzieży i osobom poszukującym pracy możliwości kształcenia w postaci szerokiej oferty edukacyjnej oraz prezentacja różnego rodzaju form wsparcia w budowaniu własnej kariery zawodowej i drogi edukacyjnej. Było to spotkanie skierowane do szerokiej grupy odbiorców, promowało nie tylko gimnazjum, ale i również Gminę Bielsk.
Targi swoją obecnością zaszczycili, w imieniu Marszałka Województwa Mazowieckiego, Dyrektor Delegatury Urzędu Marszałkowskiego Tomasz Kominek, Dyrektor Powiatowego Urzędu Pracy w Płocku Małgorzata Bombalicka.

 

Podczas Targów Edukacyjnych nie zabrakło również bardzo ekspresyjnych i energetycznych pokazów samoobrony, pokazu fryzjersko-kosmetycznego, musztry kelnerskiej, pokazu wojskowo-sportowego, kunsztu  budowlanego oraz ciepłych, świeżutkich rogalików, a o dobre samopoczucie i kondycję zadbał Klub Mobilny Studio Tańca i Fitnes. 

Nad całością targów edukacyjnych pracował sztab nauczycieli z Gimnazjum w Bielsku, na szczególne wyróżnienie zasługuje zaangażowanie pani Beaty Żołnowskiej – głównego koordynatora. Wydarzenie już od ośmiu lat stanowi impuls do dokonywania ważnych, życiowych wyborów dotyczących dalszego kierunku edukacji. Jego tegoroczna odsłona, dzięki bogatej ofercie edukacyjnej, także stała się ważną pozycją w kalendarzu imprez dla gimnazjalistów. Celem edukacji jest lepszy start w życiu - Targi Edukacyjne są tego dowodem. Bogata oferta edukacyjna, bezpośrednie rozmowy z uczniami, prezentacje szkół - to wszystko daje młodym ludziom wskazówki w odpowiedzi na pytanie „co dalej”? Mamy nadzieję, że wielu z nich wyszło z targów pewnych swoich wyborów i śmiało patrzących w przyszłość. Serdeczne podziękowania należy przekazać Urzędowi Gminy Bielsk oraz lokalnym firmom za życzliwość i bezinteresowną pomoc w realizacji VIII Targów Edukacyjnych: Piekarni Mechanicznej – Krystynie, Piotrowi Albrechczyńskim, Zakładowi  Produkcyjno-Handlowemu „Promyk”- Zbigniewowi Sadowskiemu i Drukarni UNIGRAF Tomaszowi Nowakowskiemu.

Ewa Warabida

Gimnazjum im. C. K. Norwida