Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Jak prawidłowo i bezpiecznie zorganizować wypoczynek dzieci i młodzieży - poradnik dla organizatorów, rodziców i uczestników wypoczynku

Kuratorium Oświaty w Warszawie przygotowało poradnik, który stanowi kompendium wiedzy zarówno dla rodziców, jak i organizatorów oraz kierowników i wychowawców sprawujących bezpośrednią opiekę nad dziećmi i młodzieżą w trakcie wypoczynku.

Poradnik"Jak prawidłowo i bezpiecznie zorganizować wypoczynek dzieci i młodzieży"   został przygotowany przez Kuratorium Oświaty w Warszawie we współpracy z Komendą Wojewódzką Policji z siedzibą w Radomiu, Wojewódzkim Inspektoratem Transportu Drogowego w Radomiu, Komendą Wojewódzką Państwowej Straży Pożarnej w Warszawie oraz Wojewódzką Stacją Sanitarno-Epidemiologiczną w Warszawie.

 Opracowanie zawiera najistotniejsze informacje dotyczące zgłaszania wypoczynku, kwalifikacji kadry pedagogicznej, prawidłowej organizacji wypoczynku z uwzględnieniem zadań organizatora, kierownika, jak i wychowawców wypoczynku.

 Poradnik ma za zadanie pomóc organizatorom, kierownikom i wychowawcom w zorganizowaniu i przygotowaniu bezpiecznego i zgodnego z przepisami prawa wypoczynku dla dzieci i młodzieży. (poradnik)