Po książkę Wiesława Rybskiego “Kłopotliwa oferta” sięgnęłam całkiem przypadkiem. Muszę przyznać, że do zakupu tej powieści zachęciła mnie jej okładka. Po prostu mnie zaintrygowała, ale to, co znalazłam w środku, najzwyczajniej w świecie powala. Nie miałam pojęcia, że będę żałować, że to już koniec po przeczytaniu ostatniej strony z tej książki. Ten kryminał naprawdę wciąga. Jest tu wszystko, co potrzebne, aby książka była warta uwagi. Mamy tu niebezpieczne intrygi, wciągający Daleki Wschód, piękne kobiety i bogatych biznesmenów. Czego chcieć więcej? Sięgnij po książkę i przekonaj się na własne oczy, że warto.

Idealni ludzie, w idealnym świecie, więc skąd te kłopoty?

Głównym bohaterem tej książki jest Nel Durand, który na Dalekim Wschodzie, w przepięknych okolicznościach przyrody, przeżywa przeróżne przygody. Te przygody na pierwszy rzut oka wydają się niebezpieczne, życie głównego bohatera bywa niejednokrotnie zagrożone, ale tak naprawdę zawsze spada on na cztery łapy, zawsze udaje się wyjść z opresji. Otaczają go tylko wyraziści ludzie. Piękne, samodzielne i inteligentne kobiety oraz twardzi i nieustępliwi mężczyźni. To ludzie, którzy zdobywają sukcesy nie tylko w biznesie, ale także w każdej innej dziedzinie życia. Najnowsza książka Rybskiego to już czwarty tom przygód Nela Duranda oraz kłopotów, w jakie znów wpadnie jego firma.

Powieść sensacyjna, która nie bierze jeńców

Książki Wiesława Rybskiego to, moim zdaniem, obecnie najlepsze powieści sensacyjne, jakie dostępne są na rynku czytelniczym. Autor potrafi tak kreślić fabułę, aby od początku wciągnąć czytelnika bez reszty w historię, jaka chce przedstawić. Sięgając po tę książkę, trzeba od razu zarezerwować sobie trochę czasu, bo opowieść jest tak ciekawa, że nie da się jej przerwać, trzeba od razu na jednym tchu doczytać do końca. Rybski bardzo dobrze wie, jak zaciekawić czytelnika, jak go zaskoczyć i robi to niezwykle celnie, z prawdziwą  przyjemnością. Co więcej, autor dba o swojego czytelnika i daje mu możliwość poznania różnych nowinek technologicznych, różnych sposobów na rozwiązanie pewnych kwestii, o których zwyczajnie nie miałby pojęcia. Bohaterowie są zarysowani niezwykle soczyście, wyraziście. To nie są przypadkowe osoby, ale konkretne postaci z dobrze wykreowanym charakterem. No i najważniejsze – miejsce, w którym toczy się akcja tej sensacyjnej powieści. Ten bajecznie piękny i kolorowy Daleki Wschód, który dzięki autorowi powieści z egzotycznego i odległego nam miejsca, staje się w jednej chwili tak bardzo nam bliski. Nie wierzysz? Jest tylko jeden sposób, aby się o tym przekonać. Odłóż wymówki na bok i przeczytaj “Kłopotliwą ofertę” Wiesława Rybskiego.

Vintage obraz autorstwa freepik - www.freepik.com